سروده های ماندانا خضرايى

سروده های ماندانا خضرايى:

 ماندانا خضرايى ، شاعر و خواننده موسيقى ايرانى در ٣ بهمن ١٣٥٨ در شهر كرمان چشم به جهان گشود.
  • نخستين نغمه هاى آوازى و سازى را از پدر شنيد كه صدايى خوش داشت و به رديفهاى آوازى مسلط بود و از مادر كه ساز تار را مى نواخت.
    وى در كودكى نواختن ساز سنتور را نزد استاد زنده ياد خليل برهانى فرا گرفت . او كه از همان كودكى به هنر علاقه خاصى داشت ، خوشنويسى به سبك نستعليق را نزد استاد جمال الدين مودب فرا گرفت و در سن ١٣ سالگى نائل به دريافت مقام سوم كشورى در مسابقات خوشنويسى شد. وى كه از كودكى به شعر و ادبيات فارسى نيز علاقه ويژه اى داشت ، از همان كودكى شعر مى سرود و بارها مورد تشويق اساتيدى چون دكتر فرهاد ناظرزاده كرمانى و هوشنگ مرادى كرمانى قرار گرفت .
    ماندانا كه فارغ التحصيل رشته معمارى در مقطع كارشناسى ارشد است ، در دوران دانشجويى و همزمان با تحصيلات دانشگاهى به فراگيرى آواز و رديفهاى آوازى نزد استاد هنگامه اخوان پرداخت.
    وى در سال ٢٠٠٩ ميلادى از ايران مهاجرت كرد و هم اكنون ساكن ايالت ويرجينيا در كشورِ آمريكاست و در كنار فعاليت در زمينه موسيقى و ادبيات و آموزش آواز، در يك شركت طراحى و مهندسى مشغول به فعاليت در زمينه معمارى نيز مى باشد.
    وى فعاليت حرفه اى خود در زمينه موسيقى را با انتشار آلبومى به نام شب تنهايى با همكارى هوشنگ فراهانى آغاز كرد كه حاصل اين همكارى انتشار تصانيف :شب تنهايى ، حديث وفا ، به سوى تو ( بازخوانى) ، شمع خاموش ، روزگار كودكى ( بازخوانى) ، ماه و سنگ بوده است.Leave a Reply